ONLINE RANDEVU

Thermal Welding ile Ağrısız & Kanamasız & Neştersiz Bademcik Ameliyatı

İzmir Ekol Hastanesi’nde yapılan bademcik ameliyatlarında uygulanan Thermal Welding ile hem ameliyat sırasında oluşabilecek riskler minimuma indiriliyor, hem ameliyat sonrası hissedilen ağrı büyük oranda azalıyor hem de hasta 5 ile 10 saat aralığında hastanemizden taburcu edilebiliyor.

Çocuk, genç ve yaşlı her yaş grubunda görülebilen ve hastada ciddi sorunlara yol açan bademcik problemleri İzmir Ekol Hastanesi’nde uygulanan Thermal Welding ile minimum risk ile tedavi edilebiliyor. Sizi Thermal Welding hakkında bilgilendirmeden önce bademcik ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplayalım. 

Bademcik Ameliyatı Neden Önerilir?

Bademcikler, görevleri lokal savunma hücreleri üretmek olan organlardır. Ağız yoluyla gelen mikropları hedef alarak vücuda girmelerini engellerler. Ancak sık yaşanan iltihaplanmalarda ve ya bademciklerin boyutları büyük ise ciddi sorunlara yol açabilirler. Bu sorunlar, büyüme geriliği, ağız kokusu, uyku apnesi, böbrek ve kalp hastalıkları gibi ciddi hastalıklara dönüşebilirler.

Bademcik Ameliyatı Ne Zaman Önerilir?

  • Bademcikler büyüdüğünde ortaya çıkan tıkayıcı belirtiler (solunum zorluğu)
  • Uyku ile ilgili yaşanan problemler (uyku apnesi, horlama vb.) 
  • İltihaplanan bademciğin sinüzit, orta kulak kulak iltihabı vb. Rahatsızlıklara yol açması
  • Bir yıl içinden 5 defadan fazla bademcik enfeksiyonu geçirme
  • Romatizmal ateş yaşanması
  • Kalp kapakçık hastalığı bulunması
  • Böbrek rahatsızlıklarının yaşanıyor olması

Bu tarz tanı ve şikayetler yalnızca çocuklarda değil, yetişkinlerde bademcik ameliyatı olasılığını da düşündürmektedir. Doktor değerlendirmesi sonucunda uygun görülürse bademcik ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Bademcik Ameliyatı Riski Nelerdir?

Bademcikler kan dolaşımı fazla olan dokulara sahiptir. Bu ise hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrasında kanama ihtimalinin olduğunu göstermektedir. İzmir Ekol Hastanesi’nde yapılan bademcik ameliyatlarında uygulanan Thermal Welding sayesinde bu risk minimuma indirilmektedir. 

Bademcik Ameliyatlarında Thermal Welding 

İzmir Ekol Hastanesi’nde bademcik ameliyatlarında uygulanan Thermal Welding ile hastalar ameliyat sürecini çok daha rahat geçirmektedirler. Operasyon sırasında uygulanan ısı enerjisi kanama riski taşıyan bademciklerin hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrasında kanama kontrolünü sağlar. Böylece risk minimuma indirilmiş olur. 

Anestezi süresini de kısaltan Thermal Welding hastanın iyileşme süresini kısaltırken, doku iyileşmesini hızlandırır. Ameliyat sonrası görülen ağrıyı yüksek oranda azaltarak büyük bir kolaylık sağlar. Bu teknik sayesinde hastanın toleransı arttırılır ve yaklaşık 10 gün süren ağrı dönemi önemli ölçüde ortadan kalkar. Böylece bademcik ameliyatı iyileşme süreci başarı ile hızlandırılmış olur.

Thermal Welding ile çevre dokulara zarar vermeden kolaylıkla alınan bademcikler, hastanın hayat kalitesini arttırır. Thermal Welding ile hastanede kalış süresi 5 ile 10 saat aralığındadır. Dikkat edilmesi gereken durumlar (3 yaş altı çocuklar, bayılma nöbeti gibi sürekli hastalığı bulunan çocuklar ve yeterli sıvı gıda almaya başlamayan çocuklar) dışında hasta gönül rahatlığı ile taburcu edilir.

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın, Sizi Arayalım!

HEMEN ARA
WHATSAPP
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x